Nová mobilní aplikace přináší globální projekt, ve kterém budou lidé sdílet své názory na rodinu, spánek, důvěru, sex a štěstí
Southpaw Productions
menu_left_bottom

KONTAKT

Southpaw Productions, s.r.o.

U Kanálky 1559/5
120 00 Praha 2 – Vinohrady
Tel: +420 222 715 698
GSM: +420 777 723 599
E-mail: info@southpawpro.cz

icon_skype southpawpro
icon_twitter southpawpro
icon_facebook Southpaw Productions

Do tohoto unikátního výzkumného projektu se mohou zapojit i čeští uživatelé smartphonů.

Rick Smolan, spolutvůrce jedinečné série dokumentů „Day in the Life“ (Den v životě) a dalších globálních projektů využívajících zapojení velké skupiny lidí, dnes uvedl bezplatnou mobilní aplikaci. Ta lidem z celého světa umožní po sedm dní (od 26. září do 2. října) sdílet a porovnávat své životy. Použijí k tomu čidla ve svých telefonech a navíc budou odpovídat na otázky provokující k zamyšlení – o svých snech, zájmech a názorech na rodinu, spánek, důvěru, sex a štěstí. Aplikace pro uživatele mobilního operačního systému Android je dostupná již dnes, verze pro iOS bude k dispozici v nejbližších dnech.


Nová aplikace představuje úvodní událost projektu The Human Face of Big Data (Big data z lidské stránky) – série iniciativ, které chtějí inspirovat globální debatu o nových možnostech, které lidem přináší technologie big data. Ta dovoluje v reálném čase shromažďovat velké objemy dat, analyzovat je, očistit od nepřesností metodou triangulace a vizuálně je znázorňovat.

Od dnešního dne až do 2. října vybízí mobilní aplikace The Human Face of Big Data lidi, aby sdíleli své myšlenky a porovnávali své odpovědi s ostatními po celém světě. V úterý 2. října potom pořádá Rick Smolan se svým týmem v Londýně, Singapuru a New Yorku prezentace pro pozvané novináře, kde budou přední experti na technologie big data interpretovat a vizualizovat informace získané během sedmi dnů pomocí mobilní aplikace od účastníků z celého světa.

Projekt The Human Face of Big Data (Big Data z lidské stránky) je redakčně nezávislý a jeho uskutečnění umožnila podpora společnosti EMC Corporation, která se stala jeho hlavním sponzorem. Jako sponzoři projekt podpořily také společnosti Cisco, FedEx, VMware, Tableau a Originate.